Vairogutis uz istabas augiem: kā cīnīties tautas metodēm

Vairogutis ir kaitēklis, kas var apmesties uz gandrīz jebkura istabas auga.

Kaitēklis ir aktīvs visu gadu, un ziemā neguļ ziemas miegu. Kukaiņi vienmēr atrodas lapu plākšņu apakšpusē vai vietā, kur no stumbra vai zariem atdalās lapu atgriezumi.

Kaitēkļi barojas ar augu sulām, izspiežot tās no veģetatīvajām daļām un augļiem. Punktējuma vietā veidojas gaišs vai brūngans plankums.

Barojoties, knišļi uz lapām atstāj saldenu aplikumu. Uz tās savairojas īpaša melnas krāsas sēnīte. Tas vēl vairāk pasliktina auga stāvokli.

Spēcīgi invadēts ar kaitēkļiem, zieds iznīkst. Vispirms tā stumbrs un dzīslas pārklājas ar vairogu kārtu, tad lapas kļūst bālas, nokrīt un, ja netiek veikti nekādi pasākumi, augs pilnīgi izžūst.

Tautas metodes

Ja jums nepatīk lietot ķīmiskus pesticīdus, jums palīdzēs tautas metodes, bet process šajā gadījumā būs ilgāks. Būs nepieciešamas lielākas pūles un uzmanība, jo procedūras būs jāatkārto, līdz kaitēkļi pilnībā izzudīs.

Liellapu augus var vienkārši nomazgāt ar bērnu ziepēm un atstāt šķīdumu uz lapām ceturtdaļstundu, pēc tam noskalot dušā. Mazlapu augiem labāk ir pagatavot izsmidzināmo maisījumu:

Sajauc parafīnu – 10 g, veļas ziepes – 50 g, mangānu – dažus kristālus.

Apsmidzina lapas un stumbru.

Ļauj nostāvēties 30 minūtes.

Nomazgājiet dušā.

Labi palīdz spirta šķīdums ar ziepēm:

15 g jebkuru šķidro ziepju;

10 g spirta;

Litrs silta ūdens.

Šķīdumu ar birstīti uzklāj uz parazītiem. Ar to nedrīkst mērcēt lapas, jo spirts atstāj apdegumus uz daudziem augiem. Ja nevēlaties cīnīties ar katru kukaiņu atsevišķi, varat veikt testu – vispirms apsmidziniet vienu lapu un apskatiet reakciju. Ja nākamajā dienā tā nav kļuvusi dzeltena un nav zaudējusi elastību, varat apsmidzināt visu augu.

 

Leave a Comment